- ZSP Nr 1 w Kępnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Działania związane z obchodami 100 -lecia szkolnictwa zawodowego

Baner okolicznościowy z okazji 100 - lecia

 
 

Program obchodów 100 - lecia

KONKURS LITERACKI OGŁOSZONY Z OKAZJI 100- LECIA SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W POWIECIE KĘPIŃSKIM
KARTKA Z PAMIĘTNIKA. MOJE  WSPOMNIENIE ZE SZKOŁY
Regulamin konkursu:

 
 
 

Konkurs  - Historia Szkoły z kodami QR
11 grudnia 2019 r. w naszej szkole  w ramach obchodów 100-lecia szkolnictwa zawodowego w powiecie kępińskim zorganizowano konkurs  pn. „Szukaj z nami kodów QR”. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły reprezentujące klasy pierwsze. Drużyny  na terenie szkoły szukały 15 ukrytych nadruków z kodem QR. Przed rozpoczęciem poszukiwań młodzież obejrzała film na temat historii naszego Zespołu przygotowany przez uczniów klasy III LOA Kamila Derdaka i Jakuba Oszendy. Następnie uczestnicy szukali zakodowanych pytań, na które musieli udzielić poprawnej  odpowiedzi. W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce zajął zespół z klasy ITE, drugie - IgTR, a  trzecie - IgTE. Konkurs przeprowadziły: Beata Wylęga-Grygierzec, Grażyna Gatner i Magdalena Roy.

Z okazji 100-lecia szkolnictwa zawodowego w powiecie kępińskim
Biblioteka Szkolna i Zespół Przedmiotów Humanistycznych
zapraszają uczniów, absolwentów, przyjaciół naszej szkoły
do udziału w konkursie fotograficznym pn. „Moja szkoła w obiektywie”.
Celem konkursu jest utrwalenie budynku szkoły i jego usytuowania oraz zmian zachodzących w obrębie obiektu na przestrzeni lat, a także upowszechnianie
i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, zachęcenie fotografujących do zatrzymania w kadrze piękna Ziemi Kępińskiej oraz pozyskanie materiału fotograficznego dokumentującego szkołę w różnych jej przejawach.
Tematem przewodnim będzie ukazanie wizerunku szkoły oraz jej otoczenia w różnych ujęciach i na przestrzeni lat. Oczekujemy od uczestników kreatywności i  twórczej interpretacji tematu. Zachęcamy do wykorzystania starych fotografii szkolnych w celu podkreślenia przemian, jakie zaszły w szkole.
Termin trwania konkursu od 1.10.2019 r. do 31.12.2019 r.
Szczegółowy regulamin w załączniku PDF.
Wszelkich informacji udzielają Danuta Wabnic, Grażyna Gatner, Beata Wylęga- Grygierzec.

 
 

Szanowni Absolwenci i Sympatycy


Najważniejsze we wspomnieniach jest to,
żeby mieć się, gdzie zatrzymać
i tam je wspominać.
Terry Pratchett (z książki Blask fantastyczny)


W 2020 r. mija sto lat od powstania szkolnictwa zawodowego w powiecie kępińskim. Do snucia wspomnień jak twierdzi Terry Pratchett potrzebne jest jednak miejsce, dlatego też na obchody tego pierwszego  stulecia proponujemy Państwu naszą szkołę. Już w tym roku podjęliśmy przygotowania do uroczystych obchodów jubileuszu, ponieważ chcemy znacząco zaakcentować tę ważną dla społeczności lokalnej rocznicę. Zamierzamy wydać publikację, będącą uzupełnieniem i dopełnieniem monografii z 2010 r. zatytułowanej „Wspomnienie z tamtego wczoraj”, zorganizować konferencję naukową oraz inne ciekawe przedsięwzięcia.
Pragnęlibyśmy, aby, ta znacząca rocznica wyeksponowała  przede wszystkim zmiany, jakie zaszły w stuletnim funkcjonowaniu szkół, przygotowujących do pracy w administracji, przemyśle, handlu, rzemiośle, rolnictwie, ogrodnictwie i służbie zdrowia.  
Realizacja tych zadań wymaga znacznych nakładów finansowych, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o wpłaty na konto Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.  

Dane do przelewu:
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie
ul. Sienkiewicza 25, 63-600 Kępno
Nr rachunku bankowego
04 8413 0000 0022 6295 2000 0001 SBL O/Kępno
Z dopiskiem: „100-lecie Szkolnictwa Zawodowego w Kępnie”

Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie
wkładem w rozwój i edukację następnych pokoleń.
Z wyrazami szacunku
Dyrektor Bogumiła Drobina
Prezes Stowarzyszenia Zygmunt Nowacki
Komitet Obchodów Jubileuszu

Turniej w Piłce Nożnej Halowej
Dnia 31 października 2019 roku z okazji 100-Lecia Szkolnictwa Zawodowego w Powiecie Kępińskim   odbył się Turniej w Piłce Nożnej Halowej o Puchar Prezesa MUKS „Czarni” przy ZSP Nr 1 w Kępnie. Uroczystego otwarcia dokonała Bogumiła Drobina Prezes MUKS „Czarni” i zarazem Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie . Do turnieju przystąpiło siedemnaście drużyn uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie. Rekordowa ilość zgłoszeń pozwoliła organizatorom podzielić  zespoły na sześć grup. W wyniku rywalizacji sportowej wyłoniono sześć najlepszych drużyn, które w wyniku losowania rozegrały mecze systemem pucharowym. Trzy najlepsze drużyny rozegrały mecze „każdy z każdym”. Trzecie miejsce zajęła klasa III LOA. Na drugim miejscu uplasowała się klasa III TI. Drużyną, która nie przegrała żadnego spotkania w zawodach to zawodnicy, którzy połączyli się z klas II TI, Kl. II THE i Kl. IILOA. Najskuteczniejszym zawodnikiem z sześcioma trafieniami został Maciej Osesiak z klasy II TI. Najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Dumańskiego z klasy III LOA. Zawodnikiem turnieju został Kamil Gurtman z klasy III TI. Pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy wręczył  Adam Kłodnicki wiceprezes MUKS „Czarni” przy ZSP Nr 1 w Kępnie.

Konkurs na logo szkoły
W dniu 13 stycznia o godzinie 10.30 w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo naszej szkoły. W konkursie wzięło udział  30 uczestników. Byli nimi uczniowie, nauczyciele  i sympatycy szkoły. Wszyscy przedstawili swoją propozycję znaku graficznego.
Po obejrzeniu wszystkich prac Komisja  Konkursowa w składzie: Bogumiła Drobina, Urszula Tyra, Janusz Pruchnicki, Agnieszka Krysiak, Magdalena Woch, Tomasz Gatner, Małgorzata Lisiecka, Marzena Kalinowska, Paulina Błasek i Szymon Andrzejewski, dokonała wyboru zwycięskiego logo.
Po głosowaniu zwycięzcą konkursu została  Pani Anna Kujawa. Jej pomysł na logo uzyskała największą liczbę punktów. Wybrany znak graficzny będzie wykorzystywany przez naszą placówkę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych i promocyjnych. Gratulujemy!
Nagrodę główną wręczyła Pani Dyrektor Bogumiła Drobina. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z podziękowaniami za udział. Rada Rodziców która była sponsorem konkursu dla wszystkich uczestników przygotowała słodki poczęstunek.
Organizatorzy konkursu bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, pracę i pomysły włożone w konkursowe zgłoszenie.

Wydanie kalendarza okolicznościowego na rok 2020

 
 

100 minut tańca na 100-lecie szkolnictwa zawodowego

Przygotowanie materiałów reklamowych

 
 

25 lat po maturze
25 maja br. świętowali 25 lat po maturze
Zjazd, który odbył się 25 maja br. nazwać można nietypowym z kilku powodów. Po pierwsze, zgromadził rocznik, dla którego 2019 rok okazuje się srebrnym jubileuszem. Po drugie, 25 lat po maturze spotkali się przedstawiciele trzech klas: Liceum Wiejskiego, Technikum Mechanicznego i Liceum Ekonomicznego. Wreszcie wyróżniał się oryginalną organizacją. Spotkanie rozpoczęto w kępińskim kinie, gdzie zorganizowano szczególne filmowe wydarzenie, wyświetlono zrekonstruowany cyfrowo zapis akademii zakończenia szkoły z 1994 roku oraz kilka multimedialnych prezentacji zdjęć przygotowanych specjalnie na tę okazję. 25 lat temu wspólnie tańczyli poloneza, potem pisali maturę, 25 maja 2019 r. wspominali. Refleksji… śmiechów i uśmiechów nie było końca.
Druga część zjazdu odbyła się w Restauracji La Costa w Kępnie. Rozmowom, tańcom i żartom nie było końca.  W zjeździe uczestniczyli nauczyciele: wychowawca klasy Technikum Mechanicznego – Tadeusz Podyma oraz wychowawczyni Liceum Wiejskiego – Grażyna Gatner.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego