- ZSP Nr 1 w Kępnie

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dla rodzica

Dokumenty

Szanowni Rodzice
Instytut Ochrony Zdrowia realizuje obecnie, na zlecenie Ministra Zdrowia, badanie przesiewowe uczniów szkół podstawowych i średnich pod kątem występowania chorób alergicznych. Badanie zostało zaprojektowane przez lekarzy specjalistów oraz ekspertów z dziedziny nauk społecznych i epidemiologii, pracowników Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Badanie jest częścią Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.
Badanie jest całkowicie nieinwazyjne, polega na wypełnieniu ankiety. Specjalnie skonstruowany algorytm po zakończeniu ankiety podliczy wyniki badania dla konkretnej osoby - prawdopodobieństwo występowanie alergicznego nieżytu nosa i astmy oskrzelowej u badanego. Badanie nie zastępuje lekarza w jego pracy, ale znacznie ją ułatwia i przyspiesza diagnostykę.
Badanie mieści się na stronie internetowej: http://malergia.pl w zakładce "Test Alergiczny". Strona oferuje również wyszukiwarkę konsultacji alergicznych, tak by każdy, kto podejrzewa alergię u swojego dziecka mógł wybrać dogodne miejsce i termin, znając czas oczekiwania w każdej poradni.
Bylibyśmy, jako Instytut Ochrony Zdrowia, niezmiernie zobowiązani, gdyby zechcieli Państwo przekazać informację o badaniu rodzicom uczniów swoich szkół (np. poprzez dziennik elektroniczny, poprzez dzieci, na zebraniu itd.).
Szkoły, które wezmą udział w badaniu otrzymają ponadto bezpłatne broszury edukacyjne dotyczące alergii, w dwóch wersjach: dla rodziców i dla uczniów (odpowiednio dostosowaną do wieku i atrakcyjną graficznie).
Udział w badaniu jest całkowicie bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostaję w kontakcie pod tym adresem e-mail oraz numerem telefonu (22) 592 47 80.
Bardzo proszę o potwierdzenie otrzymania tego maila.
Łączę wyrazy szacunku,
Filip Furman
Dyrektor Działu Projektów Specjalnych
Członek Zarządu
Instytut Ochrony Zdrowia

Materiały ze szkolenia w sprawie organizacji i przeprowadzania egzaminu maturalnego

 
 

Warunki ubezpieczenia młodzieży

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego