Idź do spisu treści

Menu główne:

Sport

Finał  wojewódzki w Biegach na Orientację
6 czerwca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym AWF Wrocław w Olejnicy odbył się Finał Wojewódzki XVIII LICEALIADY 2016/2017 w Biegach na Orientację w Klasyfikacji Drużynowej Dziewcząt i Chłopców. Chłopcy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie zajęli w zawodach II miejsce zdobywając srebrne medale. W skład zespołu weszli : Kacper Kuropka, Hubert Szefer, Nikodem Wylęga i Oskar Tomaszek (opiekun Urszula Jóźwik).
Każdy z zawodników musiał pokonać dystans 3400m i odnaleźć w terenie 15 punktów kontrolnych. Uczestnicy zawodów  musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością orientacji na mapie, umiejętnością posługiwania się kompasem i szybkością pokonywania odcinków między punktami. Warto dodać, że w klasyfikacji indywidualnej K.Kuropka i H.Szefer zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce w prawie 100- osobowej stawce.
Dziewczęta naszej szkoły w składzie :Aleksandra Udała, Paulina Wawrzynek, Wiktoria Woch, Sandra Świtoń (opiekun Magdalena Tobias) w wyżej wymienionych zawodach zajęły również wysokie - V miejsce.
Wszystkim gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu Chłopców i Dziewcząt w siatkówce plażowej
„XVIII Licealiada 2016/2017"-Baranów-18,19.05.2017 r.
W dniu 18 i 19 maja 2017 roku w Baranowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiło siedem par . W kolejnym dniu rozegrano turniej w kategorii chłopców. Do gier przystąpiło jedenaście par z trzech  szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Mecze rozegrano systemem brazylijskim-podwójnej eliminacji. Klasyfikacja końcowa wygląda następująco: