Dla ucznia

Język niemiecki

Zajęcia z języka hiszpańskiego
Jeśli lubisz nowości i chętnie uczysz się języków obcych – mamy coś dla Ciebie!
Już niebawem rozpoczną się w naszej szkole zajęcia dodatkowe z języka hiszpańskiego.
Szczegółowych informacji udziela pani Anna Hofman w sali 134.
Przyjdź i przekonaj się, że warto!

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele języków obcych włączyli swoich uczniów w Innowacyjny Ogólnopolski Programie Insta.Ling  dla Szkół,  mającego na celu skuteczną naukę języka niemieckiego i angielskiego.
Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki słówek. Nauka słownictwa polega na stopniowym poznawaniu, a następnie codziennym systematycznym powtarzaniu i utrwalaniu słownictwa omawianego na lekcjach. Uczniowie pracują z Insta.Ling przede wszystkim w domu. Ćwiczą słownictwo rozwiązując codziennie quiz, który polega na przetłumaczeniu i wpisaniu 20-30 niemieckich słówek podanych po polsku. W przypadku popełnienia błędu program podaje poprawne rozwiązanie i tak długo utrwala z uczniem dany wyraz  w quizie i w kolejnych quizach w ciągu tygodnia, aż uczeń go zapamięta. Insta.Ling skierowany jest zarówno dla tzw. słuchowców, jak i wzrokowców. Uczeń rozwiązując quiz utrwala nie tylko pisownię, ale również wymowę, ponieważ każde słówko jest głośno czytane i można je wielokrotnie odsłuchiwać i powtarzać. Taki sposób nauki, poprzez częste powtarzanie gwarantuje skuteczną naukę języka obcego, gdyż słówka są zapisywane w pamięci  długotrwałej.
Ponieważ Insta.Ling jest dostępny jako strona WWW, nie trzeba niczego instalować na komputerze domowym. Ponadto sesje nauki uczniowie mogą wykonywać na tablecie lub telefonie.
Insta.Ling dokonuje oceny pracy uczniów na koniec każdego tygodnia oraz miesiąca, wyliczając średnią arytmetyczną, przy czym nie bierze pod uwagę oceny najniższej, którą większość uczniów zdobywa na początku nauki nowych słówek. Oceniane są tylko postępy ucznia, tzn. jego końcowe wyniki, co wpływa bardzo motywując
o.