MUKS Czarni

- Iwona Nowicka
   Członek - Bogusław Pawlus

XIII Międzywojewódzki Turniej Siatkówki Chłopców
o Puchar Prezesa MUKS „CZARNI”

27 listopada 2015r. W naszej szkole odbył się XIII Międzywojewódzki Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa MUKS „CZARNI”. W turnieju brały udział następujące drużyny:
MUKS „CZARNI” przy ZSP Nr 1, LO Wieruszów, ZS Milicz, ZSR Namysłów; ZSP Nr 2 w Kępnie’ UKS „TYGRYSY” Krzepice
I miejsce zajęła drużyna MUKS  „CZARNI” przy ZSP Nr 1.
II miejsce UKS „TYGRYSY” Krzepice.
III miejsce ZS Milicz.
Najlepszym Libero Mistrzostw Siatkówki Chłopców został Patryk Słupianek a najlepszym zawodnikiem Bartosz Cudniewicz.

STATUT MIĘDZYSZKOLNEGO UCZNIOWSKIEGO KLUBU SPORTOWEGO

MUKS "Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie W listopadzie 2002 roku został założony Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowego "Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie. Zarząd tego klubu powierzył funkcję Prezesa Panu Zygmuntowi Nowackiemu, którą nieprzerwanie od 2002 roku pełni do dnia dzisiejszego. Głównymi celami klubu jest planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego w oparciu o możliwości obiektowe i sprzętowe szkoły. Angażowanie wszystkich uczniów do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw. Uczestniczenie i organizowanie imprez sportowych uczniom wszystkich klas z uwzględnieniem klas specjalnych.

Dzięki działalności statutowej pozyskano sprzęt sportowy w 2003r.- piłki do piłki ręcznej-23 szt. Sporządzono stosowne wnioski do MENiS w Warszawie o przydział sprzętu sportowego w ramach realizacji programu "Sport Wszystkich Dzieci i Młodzieży". W roku 2004 klub otrzymał dwie profesjonalne tablice do koszykówki wraz z osprzętem oraz 20 piłek do koszykówki. Wyżej wymieniony sprzęt sportowy został pozyskany z Polskiego Związku Koszykówki. W 2005 roku pozyskaliśmy od sponsorów fundusze i kupiliśmy dresy sportowe dla naszych sportowców, którzy reprezentują zarówno nasz klub jak i naszą szkołę.

Dodatkowo pozyskane środki Finansowe pozwoliły zakupić bandy na nową salę gimnastyczną. Natomiast kolejne wnioski pisane do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz do Polskiego Związku Piłki Ręcznej pozwoliły uzyskać sprzęt lekkoatletyczny na kwotę 10.580 i sprzęt do szczypiorniaka w postaci bramek i piłek na kwotę 2197.20 . Sprzęt otrzymaliśmy w 2007 i 2008 roku.

Nasi podopieczni uczestniczyli w wielu zawodach sportowych:

• I miejsce w V Mikołajkowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Kępińskiego(Perzów, grudzień 2003).

• I miejsce w Międzynarodowym Turnieju w Siatkówce- Hollabrunn (Austria, marzec 2004).

• Udział w XVII Międzynarodowej Parafiadzie ( Warszawa, czerwiec/lipiec 2005):

I miejsce w piłce ręcznej chłopców,
       III miejsce w siatkówce chłopców,
       I miejsce w pływaniu stylem dowolnym,
       I miejsce w pływaniu stylem klasycznym.

• I miejsce w VII Mikołajkowym Turnieju w Siatkówce Puchar Starosty Kępińskiego( Perzów, grudzień 2005).

• II i III miejsce w Siatkówce Plażowej o Puchar Rektora Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Kłodzko, czerwiec 2005).

• I miejsce w Halowym Turnieju w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych (Praszka, luty 2005).

• I miejsce w Otwartym Turnieju Siatkówki Plażowej (Rojów, czerwiec 2006).

• I miejsce w siatkówce plażowej o Puchar Rektora Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Kłodzko, czerwiec 2006).

• I, II miejsce w Otwartym Turnieju w Siatkówce Plażowej ( Rojów , czerwiec 2007, 2008).

• I miejsce w Halowym Turnieju w Piłce Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Odolanowie (Odolanów, styczeń 2008).

• III miejsce w Halowym Turnieju e Piłce Nożnej o Puchar Prezesa MUKS " Czarni"- Sprawni Razem ( Kępno , grudzień 2007).

• III miejsce w Halowy Turnieju w Piłce Nożnej o puchar Starosty Krotoszyńskiego( Koźmin Wlkp. 2008)

• I miejsce w III, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI Międzywojewódzkim Turnieju w Siatkówce Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie-(wrzesień 2009).

• I i III miejsce w X Mikołajkowym Turnieju w Siatkówce Mężczyzn o Puchar Starosty Kępińskiego(grudzień 2009).

• II, I, I, I miejsce w XII, XIII ,XIV, XV Mikołajkowym Turnieju w Siatkówce Mężczyzn o Puchar Starosty Kępińskiego (Perzów, grudzień 2010, 2011, 2012,2013 - opiekun A. Kłodnicki).

Ponadto corocznie dla młodzieży naszej szkoły organizujemy Szkolne Igrzyska Sportowe w kategorii dziewcząt i chłopców:

• w siatkówce,

• w koszykówce,

• w piłce ręcznej,

• w piłce nożnej,

• w siatkówce plażowej,

• w kolarstwie górskim,

• w unihokeju.

Od ośmiu lat jesteśmy organizatorami Międzywojewódzkiego Turnieju w Siatkówce Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie
(cztery razy I miejsce raz II i dwa razy III miejsce). Również od pięciu lat na naszej sali gimnastycznej organizujemy Kępińską Halową Piłkę Nożną o Puchar Prezesa MUKS " Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie. Przez okres pięciu lat zakupiliśmy na rzecz klubu i szkoły dodatkowo sprzętu sportowego na kwotę 14.170.80 We wrześniu 2009 roku projekt "Karol" uzyskał akceptację Ministerstwa Sportu i Edukacji na zorganizowanie imprezy sportowo- rekreacyjnej - Międzywojewódzki Turniej w Siatkówce Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP nr 1 w Kępnie. Przy okazji turnieju zakupiliśmy z pozyskanych środków profesjonalny sprzęt do siatkówki na łączną kwotę 2000.00złotych. Dodatkowo nauczyciele wychowania fizycznego uczestniczą w programie "Animator Sportu i Młodzieży".