Happening Honorowych Dawców Krwi
Dnia 22 listopada 2017 r. odbyło się w Naszej Szkole spotkanie promujące wśród uczniów oddawanie krwi. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi najważniejszych informacji odnośnie oddawania krwi, przeciwwskazań oraz jak odpowiednio przygotować się do krwiodawstwa. Dodatkowo rozdawane były gadżety promujące RCKIK oraz zapisy do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi

Otrzęsiny klas pierwszych
Dnia 29.09.2017 r. w naszej szkole zebrali się wszyscy uczniowie klas pierwszych w celu uzyskania pełnoprawnego miana ucznia szkoły ponadgimnazjalnej. Przysłowiowe „Otrzęsiny" stały się już tradycyjną imprezą szkolną organizowaną corocznie przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunów. W tym roku szkolnym patronat nad uroczystością przejęła klasa II i III TE wraz z RSU, która przygotowała różnorodne zabawy dla „kociaków" - uczniów naszej szkoły. W świetlicy szkolnej pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w różnorakich konkurencjach. Każda z nich przeprowadzona była w humorystyczny sposób i inspirowała do wesołej zabawy wszystkich uczestników. Po przejściu serii konkursów uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, co pozwoliło w pełni włączyć ich w poczet uczniów ZSP nr1 w Kępnie.

Nasze inicjatywy
Góra grosza
Na przełomie listopada i grudnia opiekunowie Rady Samorządu przeprowadzili w naszej szkole akcję charytatywną "Góra grosza". Zbiórka monet odbywa się w całej Polsce, jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Do akcji włączyły się klasy I LO a, I LO b, I TE, II TE, II THR, III LO a oraz III TI. Klasy uzbierały 72,447 kg monet co dało łącznie kwotę 909,29 gr.
Najwięcej, bo 22,965 kg uzbierała klasa I TE,
klasa I LO a - 13, 783 kg
klasa I LO b - 9,100 kg
klasa III LO a - 9,548 kg
klasa II THR - 7,451 kg
klasa II TE - 5, 806 kg
klasa III TI - 4,822 kg
Klasy, które zbierały pieniądze otrzymają certyfikaty. Uczniom i wychowawcom, którzy wsparli akcję organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom dziękują szkolni koordynatorzy.

Kiermasz podręczników
Dnia 8 oraz 11 września 2017 roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany kiermasz podręczników używanych. Wszyscy chętni mogli nabyć cenne książki z różnych dziedzin, potrzebnych im w edukacji szkolnej, po niskiej cenie. Głównymi sprzedawcami byli sami uczniowie starszych klas.
Okazja warta polecenia, gdyż ceny zakupu były dużo niższe, niż nowych podręczników.
Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie nabywali książki.

Dzień Dawcy Szpiku w naszej szkole

Wigilia dla osób starszych i samotnych
"Spotkanie pokoleń"

„Jest taki wieczór raz w roku, kiedy całym światem rządzi wszechobecna siła dobra”
ks. Jan Twardowski

Otrzęsiny klas pierwszych

Pierwsza pomoc u przedszkolaków
Dnia 26.09.2016 uczniowie ZSP nr 1 w Kępnie w skadzie Zuzanna  Jeziorna, Miłosz Albert, Mateusz Kosiński wraz z opiekunem  Grzegorzem Mikołowski odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 5 w Kępnie, aby zaprezentować pierwszą pomoc oraz wpływ działań na osobowość i bezpieczeństwo najmłodszych wychowanków. Przedszkolaki mogły wykazać się kreatywnością w działaniu podczas, gdy dzieje sie coś złego, a w pobliżu nie ma nikogo dorosłego.

Akcja krew
Dnia 22 września br. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego poboru krwi w śród młodzieży szkolnej jak i mieszkańców Kępna i okolic. Od godz.  8.00 na parkingu naszej szkoły podstawiony został profesjonalny ambulans mobilnego punktu poboru krwi. Do poboru krwi mogli zgłosić się uczniowie, którzy  ukończyli 18 rok życia. Każdy uczestnik akcji został poddany wstępnym badaniom decydującym o możliwości oddawania krwi. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży naszej szkoły, tych którzy oddają krew regularnie jak i tych pierwszy raz włączających się do akcji.

Opiekunowie samorządu

mgr Ewa Kijak - Dacko